01
01
Světový den bez tabáku článek
02
02
Světový den zdraví článek
03
03
Evropský imunizační týden 2014 článek
04
04
Světový den dárcovství krve článek

6. ministerská konference k životnímu prostředí a zdraví v České republice

Vytisknout
Vytvořeno: pátek 26. květen 2017 21:26


13. až 15. června proběhne v Ostravě 6. ministerská konference Světové zdravotnické organizace. Přes pět set delegátů z desítek zemí světa se sejde za účelem projednání otázek životního prostředí a zdraví.

Jen v evropském regionu zemře každý rok na milion a půl osob v důsledku zdravotních rizik spojených s životním prostředím. Hlavními tématy konference, kterými se účastníci hodlají zabývat budou nedostatečné hygienické služby, znečištění ovzduší, odpady a kontaminované lokality a s nimi spojené nebezpečné chemikálie, také klimatické změny a řada dalších témat.

 

Účast na konferenci je pouze pro pozvané, během konference však proběhne i řada doprovodných akcí pro veřejnost. Předběžný program celé konference naleznete zde. Program je také dostupný v dalších světových jazycích pod tímto odkazem.

Na závěr konference by měla být přijata všemi zúčastněnými členskými státy deklarace, která by měla být poplatná modernímu způsobu řešení nežádoucích dopadů životního prostředí na zdraví obyvatel v rámci celého evropského regionu. Detailní informace o konferenci naleznete zde.

Copyright 2011 6. ministerská konference k životnímu prostředí a zdraví v České republice. © 2007 World Health Organization
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free